obrazki
blogi z obrazkami
Nick: Hasło: Zaloguj

Jakie są oznaki tego,że las zasypia zimą?opisz wygląd lasu,odpowiadając na danie pytania.(Zimowy czas)

*Jak wyglądają zimą drzewa i krzewy?("referacik" ma mieć co najmiej 4 zdania i wstęp,rozwinięcie i zakończenie)
*Gdzie przebywają zimą leśne zwierzęta?("referacik" ma mieć co naj miej 4 zdania i wstęp,rozwinięcie i zakończenie)

Odpowiedz >
40
Zgłoś
naruszenie

Użytkownik


Dodano:
12 stycznia 2010 o 14:38
Oglądano: 2812
Odpowiedzi: 4
Zadania tego użytkownika
Odpowiedzi do tego zadania

są ośnieżone [to napisz] i że zrzucają liście.... i ze liście zmianiają kolory... że w zimie rośliny NIE wydają owoców ani kwiatków :) mam nadzieję, ze pomogłam

24
Zgłoś
naruszenie
Napisano: 13 stycznia 2010 o 17:42, autor: miley222

yyy przedewszystkim liście opadają z drzew ale nie ze wszystkich!!! liście opadaj tylko na niektórych drzewach glastych! ale na drzewach liściastych wszystkie drzewa zrzucają liscie na zime!!!!!!czekam na p. Złoty:) ale morze być Zielony czyli zwykły:)

13
Zgłoś
naruszenie
Napisano: 14 stycznia 2010 o 18:43, autor: profil usunięty

1.Przycinać drzewa i krzewy można tylko wówczas, gdy nie ma dużego mrozu – w suche i słoneczne dni, bo mniejsza jest wtedy możliwość infekcji drewna i kory. Jeśli zima jest łagodna, już w styczniu można przycinać gatunki odporne na mróz. Jeśli jest sroga – z zabiegiem lepiej poczekać do marca.
2. Sarny są zwierzętami stadnymi. W lecie , zazwyczaj żyją pojedynczo, a zimą łączą się w rudle. Za dnia przebywają w lasach. Na żer wychodzą wczesnym rankiem lub o zmierzchu. Są bardzo płochliwe, a dobry węch i słuch, pozwalają im w porę umknąć przed niebezpieczeństwem. Bywa, że zbliżają się do siedlisk ludzkich. Takie obrazki obserwuję każdego dnia w moim kaszubskim Borkowie.

23
Zgłoś
naruszenie
Napisano: 15 stycznia 2010 o 17:43, autor: profil usunięty

1.Las zimą wygląda pięknie.
"Nagie" drzewa i krzewy są w nim pokryte puchową pierzynką. Wokół jest biało, cicho i pusto. Nie słychać niestety śpiewu ptaków.
Będąc w lesie zimą można odpocząć od miejskiego zgiełku.
2.Spacerując zimą po lesie, wydaje się, że wszyscy jego mieszkańcy zniknęli.
Jednak nie jest to prawda. Tak naprawdę wiele zwierząt zapadło w tzw. sen zimowy. Inne zaś pochowały się w swoich dziuplach. Niektóre schroniły się przed zimnem w norach.
Zima to bardzo ciężka pora dla leśnych mieszkańców, ponieważ brakuje im często pożywienia. Z tego właśnie powodu leśniczy dokarmia je w tzw. paśnikach.
1.Zimą drzewa i krzewy są całe białe od padającego na nich śniegu. Ich gałęzie uginają się pod ciężarem tego białego puchu.
2.Zwierzęta chronią się przed zimnem więc niektóre całymi dniami przebywają swoich norach, niektóre szukają pożywienia w specjalnych wyznaczonych do tego miejscach (np.sarny). Niektóre zwierzęta jak wiewiórki, siedzą w dziuplach drzew i zjadają nazbierane (jesienią) przez siebie orzechy.
1.Las, przepiękny krajobraz drzew i zwierząt leśnych. Według mnie najpiękniejszy jest zimą.Las w tej porze roku wygląda po prostu przepięknie jest cicho i spokojnie, kiedy to łyse, bezlistne drzewa pokrywają się śnieżnym puchem. Na ziemi leży śnieżne futro jakby z lisa polarnego. Nie ma żadnych owoców, zielonych listków.
2.Wszystko jest tak jakby przyroda zasnęła. Nawet zwierzaki, które w jesień robiły zapasy na zimę, zasnęły. Jeż pod śniegiem sobie śpi, wiewiórka z górą orzeszków zasnęła w norce, niedźwiedź w wielkiej jamie już głośno chrapie. Nie widać żadnego jeziora, stawu ani rzeki płynącej przez las. Wszystko pokryte jest lodem.
1.Dzięki przymrozkowi i puszystemu śnieżkowi zimą las jest najpiękniejszy .
Na drzewach bogatych w dużo gałęzi jest także dużo śniegu . Dzięki mrozowi śnieg na drzewach i krzewach się utrzymuje , gdyby nie on śnieżek dawno by już stopniał . Drzewa i krzewy wyglądają co najmniej jak w bajce .
2.Niestety przez zimę a szczególnie przez niską temperaturę zwierzęta są bardzo poszkodowane . Przez wiosnę zbierają zapasy i chowają je w swoich podziemnych domkach . Niestety niektóre zwierzęta nie mogą przeżyć zimy .
Ach , piękny jest krajobraz zimą szkoda tylko że nie z korzyścią dla biednych zwierzątek ...
1.Las zima wygląda cudnie.Śnieg połyskuje w zimowym słońcu jak tysiąc diamentów poukładanych jeden obok drugiego.Drzewa wyglądają jak ogromne bałwanki.Pod nogami śnieg chrupie jakby ktoś chodził po mace.Nie widać już zielonej trawki ani letnich liści na drzewach.z nieba lecą białe gwiazdy które pod ciepłem ciała znikają jak marzenia.na bielutkim śniegu widać małe stopki zwierzątek które poszukiwały jedzenia.Nigdy nie widziałam czegoś tak cudownego jak las zimowym porankiem.
2.Zimą w lesie leśniczy dokarmia różne zwierzęta. Niektóre zapadają w sen zimowy. Biedne są bo jest zimno. Zazwyczaj nie zamarzają tylko mają gęsią skórkę i drgawki.
[PRZEPRASZAM ALE TU NIE DA SIĘ ROBIĆ AKAPITÓW] [WYBIERZ SOBIE KTÓREŚ TO CO CI SIĘ PODOBA] .

23
Zgłoś
naruszenie
Napisano: 18 stycznia 2010 o 20:29, autor: profil usunięty

Odpowiedz na to zadanie